loading
Opaski Compressport R2
Opaski Compressport R2
Opaski Compressport R2
Opaski Compressport R2
Compressport

R2 Race & Recovery

Opaski COMPRESSPORT®

COMPRESSPORT® jest idealny w każdej dziedzinie sportu (Triathlon, Bieganie, Rower, Piłka Nożna, Fitness...). COMPRESSPORT® to Twój zaufany partner podczas treningów, zawodów i regeneracji.Nasza Recenzja

Pierwsze wrażenie

Otwierając opakowanie pomyślałam czy nie będą za ciasne. Kolor intensywny. Materiał przyjemny w dotyku. Zakładanie po raz pierwszy było odrobinę kłopotliwe, ale kiedy znalazły się już na odpowiednim miejscu, odczuwalne było przyjemne dopasowanie.

Pierwsze zastosowanie

(Zawody z cyklu Garmin MTB Series, czyli etap Gdańsk) Dzień po otrzymaniu skarpet kompresyjnych już miałam je ubrać na wyścigu?! Przygotowywałam się do nich solidnie, byłam nastawiona na wysoki wynik, wiec fakt „testowania” ich właśnie wtedy spotęgował moje obawy. Na początku odczuwalny dyskomfort, łydka silnie opięta, nie pozwalało to skupiać się na wyścigu. Mimo, że wystartowałam na 100%, pozostała mała niepewność, że może byłoby lepiej bez kompresji? ALE, po wyścigu nie rozstałam się z nimi. Sugerując się ich funkcjonalnością, pozwoliłam moim łydkom się w nich zregenerować. Już następnego dnia dotarło do mnie, że nie odczuwam większego zmęczenia mimo, że jeszcze wczoraj doprowadziłam organizm do skrajnego wysiłku! Po każdym wcześniejszym wyścigu moje nogi dochodziły do siebie około 3-4dni, wtedy ponownie wracałam do treningu, a teraz?

Za chwilę czekał mnie kolejny etap Garmin’a. Zakładałam skarpety kompresyjne na każdy trening i ściągałam po około dwóch godzinach po jego zakończeniu. Czułam się w formie. Z takim samym nastawienie znowu wystartowałam wyścigu. ALE! Chcąc mieć porównanie w tych testach, nie ubrałam otrzymanego od Was produktu. Moje nogi przyzwyczaiły się do ich obecności, pewnie dlatego tym razem dyskomfort wystąpił z ich braku na nogach  Nie ubrałam ich też po tym intensywnym i maksymalnym wysiłku. Nie narzekałam na to, jednak dopiero później silnie poczułam tego konsekwencje. Łydki regenerowały się 3dni, dopadła mnie przysłowiowa „bomba”, co wyłączyło mnie z dalszego trenowania, choć stosowałam się do tradycyjnego mocnego rozciągania po.

Wnioski i opinia

Wniosek? Jeden! Skarpety kompresyjne mają świetny wpływ na regenerację powysiłkową. Kompresja oczywiście ma na celu utrzymywanie danej grupy mięśni w sprężonej postaci, co wpływa na zwiększenie przepływu krwi w naczyniach żylnych, a co za tym idzie, lepsze dotlenienie mięśni. Mięśnie są mniej zmęczone.

Bazując na tym okresie testów mogę powiedzieć, że te opaski kompresyjne na pewno nie mają właściwości, która zagwarantuje mi brak zakwaszenia. To zmiana indywidualna, zależna od możliwości treningowych jednostki. Nie przyczyniają się też w żadnym stopniu do opisywanej przez producenta poprawy osiągów sportowych. Osłabiają uczucie zmęczenia, aczkolwiek nie redukują go do zera.Opis Producenta

COMPRESSPORT® jest dla wszystkich

COMPRESSPORT® jest idealny w każdej dziedzinie sportu (Triathlon, Bieganie, Rower, Piłka Nożna, Fitness...). COMPRESSPORT® to Twój zaufany partner podczas treningów, zawodów i regeneracji.

Większy wysiłek z COMPRESSPORT®

Opaski COMPRESSPORT® wspomagają krążenie krwi od stóp do serca, dotleniając mięśnie i przyspieszając usuwanie toksyn. Opaski R2 doskonale minimalizują wibracje i mikro urazy mięśni zmniejszając ryzyko kontuzji. Z COMPRESSPORT® wyżej podniesiesz poprzeczkę.

COMPRESSPORT® redukuje ból mięśni

COMPRESSPORT® także po wysiłku wspomaga przepływ krwi przyspieszając regenerację. Z Compressport możesz trenować częściej i ciężej. Aby utrzymać czystość opasek COMPRESSPORT ®, przepłucz je i gotowe. Nałóż COMPRESSPORT® i regeneruj się szybciej!

Detoks

Badania potwierdzają usprawnione usuwanie kwasu mlekowego, nagromadzającego się podczas długotrwałego wysiłku.

Mniejsze zmęczenie

Minimalizacja wibracji i mikro urazów mięśni pomaga chronić przed bólem i kontuzjami.

Regeneracja

Żadnego bólu po wysiłku! Noś opaski COMPRESSPORT® po kąpieli (w domu, w biurze, w samolocie), a Twoja regeneracja ulegnie znacznemu przyspieszeniu.

Ultra lekkie

Mokre czy suche opaski COMPRESSPORT® pozostają lekkie i wygodne (nie pochłaniają wody).

Ultra wytrzymałe

Przy standardowym użytkowaniu COMPRESSPORT® są nie do zdarcia! sPraktycznie niezniszczalne, R2 mogą być rozciągane wielokrotnie i zawsze odzyskają swój pierwotny kształt. Opaski R2 są odporne na działanie chloru, potu i soli. Brak stopek sprawia, że są bardzo higieniczne – nie muszą być prane po każdym użyciu, co wydłuża ich żywotność.

Dostępne kolory

biały, czarny, niebieski, różowy, pomarańczowy, zielony